Archiv 2017


Prosinec

17.12.2017 jsme s Ebbinkou vyrazily na obedience závod do Berouna na Vánoční večírek II. Od závodu jsem neměla žádná očekávání, protože nebylo moc času na trénink a k tomu všemu si Ebbinka týden před závody rozedřela polštářky na zadních tlapách. Ale i přesto, se veškeré pozitivní faktory ovlivňujicí Ebbinky výkon sešly a Ebbinka předvedla parádní výkon! Podařilo se nám splnit OB2 na VÝBORNĚ! a vybojovat tak krásné 2.místo z deseti soutěžících! Známku Výborná jsme vybojovaly s jednou nulou za kovový aport což, znamená že ostatní cviky měla vysoce hodnocené! :D Tím to se nám podařilo splnit podmínky pro přestup do OB3! Děkuji ti Ebbinko!!! :o*

Listopad

18.11.2017 protože bylo v pátek stopařiny málo, jsme se rozhodly v sobotu vyrazit na cvičák do Slaného, kde se nám s Candynkou podařilo dle MZŘ IPO složit zkoušku StPr1 (vyhledávání předmětů) se ztrátou pouze jednoho bodíku! Díky tomu, že je již Candy vychozená z noseworku neměla jediný problém, jediný ztracený bodík byl za to, že první předmět označila spíše noseworkově ale nakonec si lehla.. tímto jsme zakončily naší sezónu pachových prací a již nyní se těšíme na další! :oD

17.11.2017 v pátek jsme vyrazily na zkoušky do Hoštky dle MZŘ IPO! S Candynkou se nám podařilo složit stopařskou zkoušku FPr1 se známkou výborně na krásných 97 bodů ze 100. Udělala mi velkou radost, protože nás to stálo nemalé úsilí, člověk by něvěřil kolik času, hodin, brzké vstávání zabere stopařina.. v jednu chvíly jsem i o svém způsobu učení pachových prací pochybovala ale věděla jsem, že v to Candynce prostě je! Bohužel slabší naší  stránkou budou vždycky louky, protože jsou plné myších děr a krtinců a ani dnes tomu nebylo jinak, (stopu jsem musela přašlapat přes nemálo krtinců) dva bodíky jsme ztratily za myší díry, které Candynka musela svým nosem prověřit a jeden bodík za lom, který přešla ani ne o celou svou délku.. jinak stopu vypracovala, tak jako obvykle s nízkým nosem, ve stejném tempu a bez ověřování! 

11.11.2017 jsme vyrazily na noseworkové zkoušky do Strýčkovic, kde jsme si s Candynkou vyčmuchaly poslední noseworkovou zkoušku NW-U1 pro získání titulu Master of Nosework 1! Candynka poprvé vyhledával vzorky ukryté ve vracích auta, neměla nejsmenší problém, všechny vzorky se nám povedlo nalézt. V druhém zapachovaném terénu od  myší, nás čekaly staré lidské výkaly, co víc si přát než práci psa, který miluje požírání hovínek a lovení myšiček v takto náročném prostředí :o) Udělala mi vekou radost! 

Říjen

27.10.2017 se nám s Candynkou podařilo vyčmuchat noseworkovou zkoušku NW-W1. Rozhodčí Iveta Soukupová.

15.10.2017 jsme se s Ebbičkou zúčastnily 10. MČR v Obedience v kategorii OB2, v tréninku Ebbička fungovala parádně, na spousty maličkostí jsme zapracovaly ale bohužel při závodu nám moc štěstí nepřálo, vysloužily jsme si tři krásné nuly a předposlední místo :oD, nemálo věcí jsem zkazila já, dá se říci že většinu, přímo jsem házela Ebbče klacky pod nohy, říkala jiné povely nebo pozdě, špatně si stoupala k markrům a podobně..  opět super zkušenost, musím na sobě zapracovat.. závody jsme si užily!

foto: Adél Tůmová

10.10.2017 jsem se účastnila s Ebbinkou praktického semináře s GABBY HARRIS na téma ,,Najdi svůj spínač". Akce s Gabby nezklamala a ze semináře jsme odcházely nabuzené plné pozitivní energie.. :o) Další akci s Gabby rozhodně doporučuji!

Září

21.9.2017 přidávám video z našeho stopařského snažení..

8. - 10.9.2017 se konalo 11. MČR v Dogfrisbee a my jsme na něm samozřejmě nesměly chybět! S Candynkou jsme si zazávodily v poslední šanci a s Ebbinkou v DD..

Srpen

29.8.2017 jsme strávily v Klánovickém lese u Prahy, kde jsme krom ježdění na koloběžce vyčmuchaly další noseworkovou zkoušku NW-N1! Rozhodčí s parádně připravenými terény byla Iveta Soukupová! Candynka má opravdu parádně nakročíno, její práce je bezchybná, a tak doufám, že ještě chvíly zůstane, než ji to začnu kazit! :o)

19.8.2017 byl ve znamení CACITu Dobříše a ani my jsme v Dobříši nechyběly! Krom obdivování výkonů ve sportovní kynologii jsme se zúčastnily obedience závodů Summer Cup, kde jsme s Candy v kategorii OB1 obsadily 1. místo se známkou VD. :o)

12.- 13. 8.2017 jsme vyrazily na Fun Factory for Frisbee do Dvora Králové, kde jsme s Candynkou odstartovali náš první freestyle! Frisbee jsme začly trénovat dva měsíce před závody, sestava byla vymyšlená téměř týden před a přesto jsme nebyly nejspíš marné, protože jsme neskončily poslední! :o) Jako bonus bylo s Ebbinkou v DogDartbee obsadit krásné čtvrté místo! Cílem bylo si závody užít a já si je moc užila, již teď se těšíme na další!

foto: Christoph Skladal

7.8.2017 A aby fotek nebylo málo, svůj nový fotoaparát na nás vyzkoušela šikovná Nikola Kratochvílová :o)

Červenec

28.7.2017 testujeme nový stroj! Jezdí se na něm opravdu parádně, moc děkujeme Michal Tobiášek!

27.7.2017 jsme vyrazily za Gabrielou Volnou do Zlonic, která nám udělala moc krásné foto! Děkujeme! 

14.7.2017 zakončujeme letní dogdancingový a dogfrisbee tábor v Hajništi úspěšně složenými DD zkoušky! Ebbička složila DwD2 a Candy HtM2, MD1 nám bohužel nevyšla časově, ale i tak mám radost protože holky parádně klusaly! Děkujeme Alče a Míše za fajn tréninky! 

1.7.2017 Letní Obedience zkoušky Pesopark Praha, s Candynkou závodíme a moje první stewardování! Nabíráme nové zkoušenosti.. :o) Bylo to příjemné a těším se na další!

Červen

24.6.2017 jsme vyrazily na dogfrisbee závody Alavis PraHAHA Distance do Prahy! Candynka po více jak roce nastoupila opět na start! Neměly jsme natrénováno Ebbinka nechytala a s Candynkou jsme nebyly vůbec sehrané, ale i přesto jsem si ze závodů odvezla příjemný pocit, protože mi to lítalo! A občas nám tam s Ebbyšák padnul moc parádní bodík! 

10.6.2017 jsme se s Candynkou v rámci Plzeňského psího dne účastnily úplně prvních canicrossových závodů! Běželo se Borským parkem 3,3 km, bylo teplo ale i přesto se stále ještě dalo běžet. Candynka se na startu hodně vyštavila, řazení startujících trvalo na nás dlouho, takže v tahu odmakala polovinu a pak jsem to již musela oddřít sama :oD. Ale i přesto jsem na nás moc pyšná! Stálo nás to nemalé usílí, běh jsem vždycky nesnášela ale dnes k němu nacházím cestu a s Candynkou mne to baví! 

Květen

26.5.2017 jsme vyrazily na NW zkoušky do Kyškovic. Candynka oslavila svůj první neúspěch, kdy v druhém terénu po doteku nosem odkryla vzorek, úkryt z kamínku se rozsypal jako domeček z karet, byla to opravdu smůla, protože předchozí označení nálezu měla perfektní, bez absolutního doteku :o/. Ale i tak jsem na ni pyšná, pracovala i přes rušivky v terénu, v podobě roztrhaného ptáka, mrtvé ryby a spousty ptačích hoven :oD. Ebbinka si přivezla zkoušku z rozlišovaček NW-DZ, s Ebbinkou máme na čem pracovat její označení pokulhavá, občas si prohrábne pacičkou.. :o)

foto: Iveta Soukupová

21.5.2017 jsme vyrazily s Candy do ZKO Hoštka, na zkoušku ZPU1 dle KJ Brno. Na stopičce mne Candy mile překvapile ač zaváhala u posledního předmětu, který neoznačila, stopičku vypracovala pěkně s lomem až dokonce a to jsem ji byla nucena tu stopu našlapat mimo řádky! :oD Zatím co na stopě to podržela, poslušnost byla nic moc, hlavně chůze u nohy, hořší jsme nikdy nepředvedly, takže jsem si vysloužily 134 bodů a známku velmi dobře! :o)

foto: Martinka Jindráková

Duben

21.4.2017 jsem se úspěšně zúčastnila ve Dvoře Králové školení posuzovatelů! :o)

8.4.2017 jsme vyrazily s Candynkou na OBE zkoušky na Kladno, přes pokus o štěstí se nám opět nezadařilo a přestup do vyšší třídy nám opět unikl na dlouhodobém odložení...

Ebbinka dostala od Anety Jungerové novou fotku, kterou si přivezla z forpets, kde jsme se účastnily malé ukázky dogfitness děkujeme! :)

Březen

31.3.2017 březen jsme úspěšně zakončily noseworkovými zkouškami v Kyškovicích. Ebbička si vyčmuchala zkoušku o dvou vzorcích U1 a Candy D1! Rozhodčí Klára Hlubocká.

26.3.2017 Obedience Indoor Cup Beroun, s Ebbinkou v kategorii OB2 první místo, se známkou velmi dobře 245. bodů! Cviky splněny všechny, o pár bodíků nám utekla výborná, Ebbička makala i když umí i lépe! Mám obrovskou radost! :o) Tímto jsme splnily i kvalifikaci na MČR 2017! 

9.3.2017 Candynka má úspěšně poslední operaci za sebou, šrouby s destičkou máme venku a zarověn i velkou tukovou bouli! Teď se můžeme pomalu opět pustit do sportování!

Únor

19.2.2017  Když Bouda tančí, Ebbinka odstartovala svůj úplně první start v dogdancingu, v kategorii začátečník, kde se nám podařilo vytančit krásné druhé místo! Závod jsme si moc užily, fajn atmosféra a lidi!

Leden 

30.1.2017 leden jsme zakončily dogdancingem v Horních Počernicích, který byl nakonec pro nás úspěšný a s Candynkou se nám podařilo vytančit první dvojkovou zkoušku DwD2 na výborně! 

Bohužel MD1 se nám pokořit nepodařilo, v poslednim kruhu se nám stal zádrhel, kdy jsme už náš osudný mimochod nedokázaly rozpohybovat do klusu a celá zkouška šla do háje :D ale i tak mám radost a to především s Candynky projevu celou zkoušku sice prokňourala ale vrtěla ocáskem! :o)

20.1.2017  byl ve znamení pachových prací a mne to začíná bavit více a více! :D Candynka si dnes vyčmuchala NW-DZ a tímto splnila podmínky pro udělení titulu Master of Nosework - Z. Ruce, batohy viděla podruhé v životě a květináče dokonce poprvé ale díky dobrému základu v komínkách jsem o její práci vůbec nepochybovala a taky tak bylo! Mám z Candynky radost, protože se nesmírně zlepšuje a její pachová práce je pro mne dobře čitelná. A Ebbinka? S Ebbinkou jsem se rozhodla zkusit D1 o dvou vzorcích ale bohužel se nám jeden vzorek nepodařilo dohledat. Opět jsem ji to zkazila! :D bohužel jsme neprohlédly jedno místečko, i když jsem měla pocit že už máme prohledáno vše! :D Jsem hrozný psovod!

foto: Iveta Soukupová

Video nám natočila Iveta Soukupová, video ze zkoušky zde: