Archiv 2018

Prosinec

30. 12. 2018 naši závodní sezónu jsme zakončily s Ebbinkou na Obedience závodech Speciál malých plemen + Winter Cup. Známku se nám vylepšit nepodařilo, naopak jsme si vysloužily tři krásné nuly ale hlavním cílem bylo zachovat si projev a závod si užít a to si myslím, že se opět povedlo!

foto: Eva Boušková

28. 12. 2018 Ebbinka dnes vyčmuchala poslední noseworkovou zkoušku NW-N1 k získání titulu MoNW-1! Z pozice označování to byla pro Ebbinku zkoušk anejtěžší ale z jejího pohledu nejzábavnější! Prodírání se terénem mezi klacky a překskakování stromků ji nesmírně bavilo! :oD

Listopad

17. 11. 2018 se nám podařio s Candynkou složit zkoušku StPr2!

3. 11. - 4. 11. 2018 jsme se účastnily s Candynkou víkendové intenzivky s Ivou Lžíčařovou a Honzou Farkačem. Iva mi pomohla ve stopách ujasnit spoutu věci a plno nových vecí jsme přidali do tréninku, takže je stále co zlepšovat..

Říjen

26. 10. 2018 nesmírně to letí Candynka dnes oslavuje již 5 narozeniny!

foto: Nikola Kratochvílová

7. 10. 2018 jsem vyrazily s Candy na náš první koloběžkový závod, KANIKO Hon na Václava, 3 km byly neskutečně rychlý, bylo to parádní a dokonce jsme nebyly poslední, bavilo nás to! :oD

foto: Michala Drahošová, Tereza Prýlová

6. 10. 2018 jsme se účastnily 1. Mistrovství ČR KCHBO v Dogdancingu, kde se nám podařilo s Candy v kategorii HtM  vytancovat druhé místo! Za pomoc se sestavou moc děkuji Petře Malé! 

foto: Monika Bystrianská

Září

23. 9. 2018 se podařilo Ebbičce vyčmuchat další noseworkovou zkoušku NW-D1!

22. 9. 2018 jsme se účastnily na Kladně závodu No Borders, kde se nám s Ebbičkou podařilo obhájit OB3 se známkou dobře, jako druhý start v OB3 to beru za skvělý úspěch! Obsadily jsem krásné 4. místo z 8. soutěžících. 

S Candynkou v OB1 se nám dařilo trochu méňě, díky hárání tam hrály velkou roli nervičky, a tak její zkouška byla trochu uřvaná, takže opět se známkou VD, na hranici výborné s 251,5 body.

Srpen

25. 8. 2018 Noseworkové zkoušky a Ebbička složila NW-W1, kus práce za námi a ještě spousta před námi! Ebbička udělala velkej pokrok. Mám velkou rádost! Děkuji za posouzení zkoušek Radkovi Laušmanovi!

18. - 19. 8. 2018 jsem se účastnily dalších dogfrisbee závodů FFFF, kde jsem si s Candy ve freestylu Starters mezi zahraničnimi účastníky nevedly úplně špatně.. :o)

Červenec

14. - 15. 7. 2018 jsem se účastnily Brněnských psích dnů.

Červen

  16. 6. 2018 Candynka dostala po dlouhé době za odměnu opět kousnout. .

foto: Nikola Kratochvílová

3. 6. 2018 v neděli jsem se účastnily noseworkového semináře v Kyškovicích pod vedením Radka Laušmana. Radek je v rozlišovačkách skutečně profesionál, a tak jsme si odvezly spoustu nových podnětů pro trénink. Seminář se nesl v příjemném duchu, na na farmě rodiny Šebkových s vynikajícím zázemím, která nám opět poskytla spousta urbanových terénů. I přes náročné počasí Cadynka makal moc pěkně, opravdu jsme si potrénovaly..

foto: Iveta Soukupová

Květen

14. 5. 2018 jsem se účastnila semináře s Martin Pam! Pam je opravdu užasný a veselý člověk, která pracuje se psy pro radost a nespočetně to z ní i vyzařuje! Pro práci se psy má neskutečný cit a její rady dávaly opravdu hlavu a patu! Děkuji!

12. 5. - 13.5. 2018 jsme s Candynkou odstartovaly v Pohořanech na KDDF náš první letošní freestyle v dogfrisbee! Už dle fotek je vidět, jak jsem to Candynce házela na h.... :oD, ano musím na sobě máknout! S Ebbičkou v prvním kole SMD se nám podařilo naházet 20,5 bodů, bohužel ve druhém kole se nám to opět nepodařilo udržet a nakonec jsme se propadly. Ale přesto to byl super víkend s fajn lidičkama, který jsme si moc užily!

10. 5. 2018 Adélka nám udělala krásné fotky ze stop! Moc děkujeme!

foto: Adél Tůmová

8. 5. 2018 Noseworkové zkoušky v Kyškovicích a Ebbinka dnes vyčmuchala poslední ztkovou zkoušku NW-WZ, pro udělení titulu Mater of Nosework - Z! Vzorky byly ukrytý na hladině stojaté a tekoucí vody. Je načase pokročit dál a máknout na označení! Zkoušky byly ve fajn atmosféře, a já děkuji všem pomocníkům za pomoc a hlavně rozhodčí Ivetě Soukupové za posouzení!

1. 5. 2018, na prvního Máje jsme vyrazily na zkoušky do Dalešic. Změna termínu zkoušek pro nás nebyla úplně ideální, protože jsme na zkoušky nastupovaly druhý den po dogfrisbee závodech. Na zkoušky jsem vyrážela s tím, že nejsme dostatečně připravený, protože poslední tréninky stop nebyly nic moc, začaly se objevovat chyby na, který již nebyl čas se zaměřit a napravit je.. ale přesto se zadařilo a s Candynkou se nám zkoušku podařilo složit FPr2 s 82 body, body byly opravdu zasloužený. S Ebbinkou se nám podařilo složit zkoušku vyhledávání cizích předmětů StPr2 s 91 body (největší ztráta byla za Ebbinky vyvenčení se v terénu :)), ale není nad to využít své znalosti z noseworku a posílat hezky psa po větru. Ebbinka se naučila hezky předměty navětřovat, asi budeme muset v noseworku máknout! :D 

Děkujeme ZKO Dalešice za pozvání!

Duben

28. 4. - 29. 4. 2018 jsme vyrazily na naše první letošní dogfrisbee závody Welcome summer! Opět super akce se super partou lidí, moc jsme si ji užily!  A to nejlepší, konečně to vypadalo, že jsem se po pěti letech naučila házet! V sobotu nám s Candynkou utekla o fous kvalifikace v SMD na MČR, prostě nám tam s Canynkou padlo pár pětek, myslím že to byly moje úplně první pětky! :D Opak je ale pravdou moje technika hodu je stále tragická, takže musím prostě stále házet a házet! Holky byly senzační! Všem děkujeme za super akci a těšíme se na další!

foto: Martina Brabcová, Markéta Hojková

21. 4. 2018 jsme s Candynkou nastoupily na první závod ve sportovce a to na stopařský speciál dle ZVV1, Memoriál J. Černého. Moc jsme se nepředvely, body nebyly žádná hitparáda ale vzhledem k tomu, že jsem nastupovaly na poslušnost a pak stopu po poledni v náročném horkém počasím, jsem na Candynku pyšná, že stopičku dokázala dokončit! V naši kateogii byly týmy v celku vyrované, podařilo získat druhé místo ze čtyř závodníků! Děkujeme!

Březen

18. 3. 2018 O Terezínskou podkovičku a my jsme s Ebbičkou odstarovaly svůj první start v OBE 3! Ebbičce závod nesmírně sedl, po celou dobu závodu si udržela parádní koncentraci a diváky oblíbený teriérský projev! :o) Vysloužily jsme si známku Dobrá, s parádními bodíky 223,5 a druhé místo! O půl bodíku nám uteklo VD a nebýt snad posledního nenalezeného kuželu ve stromečku padla mi tam snad i výborná :oD. Závod jsme si opravdu užily! S Ebbičkou jsme udělaly kus práce a ještě nás spousta práce čeká ale již teď se na to těším! Je radost cvičit se psem, který chce pro vás pracovat! Děkujeme všem, kterým se nám v poslední době v tréninku věnovaly!

foto: Pavla Bártová

Únor

2. 2. - 4. 2. 2018 jsem se účastnila Obedience Fun Weekend s Sauna Wenzel. Seminář začal páteční přednáškou na téma ,,Příprava psa na závody", kde jsem se defakto nedozvěděla nic nového. S většinou myšlenek, které se Shauna snažila na přednášce předat se ztotožňuji a považuji za důležitý základ. Další dny přišly na řadu praktické tréninky přihlášených, ze kterých jsem si odnesla nesmírně mnoho! Spousty nových podmětů, typů, rad, co a jak trénovat.. Shauna je opravdu zkušený trenér. Umí ušít každému týmu, trénink na míru! :o) 

Leden

13. 1. - 14. 1. 2018 jsem se účastnila semináře Agresivní a problémové chování psů s Jiřím Ščučkou. Semináře s Jiřím Ščučkou nemájí chybu a nebylo tomu jinak ani teď. Jiří Ščučka je jedním slovem profesionál, načerpala jsem opět spoustu nových informací! Děkuji!