Archiv 2016

Prosinec

4.12.2016 jsme vyrazily za Káťou do Slaného, která nám udělala moc krásné fotografie, děkujeme! :o) 

Listopad

20.11.2016 jsme vyrazily do Prahy do Boudy na Obedience speciál. V kategorii OB1 se nám podařilo s Candynkou vybojovat se známkou výborná, 1. místo! Upřímně jsem to nečekala ale Candynka předvedla svůj tréninkový standard, do poslední chvíle si udržela hezkou pozornost, ze které jsem měla obzvlášť radost, protože jsem ji nijak intenzivně mezi cviky nechválila, jen opravdu za hodně vydařené cviky! V podstatě se nám nepovedly dva cviky se kterými v tréninku bojujeme, dlouhodobé odložení a odložení za pochodu do stoje, jinak veškeré stržené bodíky měla především za nervozitu a kňučení. Takže zase hurá do tréninku! :oD 

18.11.2016 byl opět ve znamení Noseworku, kde se nám podařilo s Ebbinkou složit zkoušku NW-UZ a s Candynkou NW-WZ. Candynka nalezla vzorky bez jediného zaváhání ale ještě větší radost mám z Ebbinky zkoušky, protože její vzorek byl schovaný pro ni v hodně náročném terénu v harnpádí mezi kopřivama, které nemá ráda a bojí se jich. Samozřejmě, kde měla vzorek označit, byly kopřivy. Vzhledem k tomu, že jsem věděla že Ebbinka ví kde vzorek je ale já si nebyla jistá přesně kde, tak jsem ji tam pěkně podusila! A přesto mne Ebbča podržela a ani v minutě se na mne nevykašlala ani v druhém terénu! Skvěle ukázala, ve stresové situaci svou odolnost! Prostě super! :o)

16.10.2016 jsme vyrazily na zkoušky do Berouna a zadařilo se! Ebbinka splnila první trojkovou zkoušku a to UPr3 (poslušnost dle IPO3), udělala mi velkou radost, protože opravdu makala pro mne a celou zkoušku udržela oční kontakt! A aby to bylo po Ebbišákovsku i do této zkoušky promítla Ebbinka něco svého, u povelu do lehu začala výt, měla jsem strach zda do polohy vůbec lehla, protože jsem se na ni nemohla podívat ani otočit ale lehla! Prostě Ebbinka! :o)

Rozhodčí byl Vladimír Nedvěd.

15.10.2016 jsme vyrazily k Verče Gesierichové na seminář ,,Příprava psa na výkon". Na semináři jsme si řekli, jak už název napovídá, jednotlivé fáze přípravy psa před výkonem a po výkonu, a nakonec jsme se naučily psa pasivně protáhnout. Tímto moc Verče děkuji, za veškeré rady a doporučení, jak o psího sportovce pečovat, a především za rady jak nadále pracovat a nasvalovat s Candynkou po úraze!

14.10.2016 pátek byl ve znamení pachových prací. S Candynkou se nám podařilo vyčmuchat hned dvě zkoušky NW-NZ a UZ, bohužel Ebbinka se musela obejít bez kokardy, protože jsem ji to zkazila. Nechala jsem se zmást jejím intenzivním čmucháním do stavebních tvárnic a špatně jsem vyřkla slovo nález, i přesto že jsem neměly prohledáno ani půlku terénu. Takže další ponaučení do příště, je opravdu stále na čem pracovat.. Ale i tak mne to začíná moc bavit, na první pohled to vypadá jednoduše ale i přesto se v noseworku dá vytvořit tolik záludností! :o)

foto: Iveta Soukupová

1.10.2016 jsme se pro změnu s Candynkou zúčastnily Stopovacího semináře s Martinem Pejšou, popravdě jsem od tohoto semináře očekávala více ale i tak jsem si z něho odnesla snad všechno co jsem potřebovala. Seminář nebyl dělaný pro úplný začátečníky a jeho forma směřovala spíše na to, jak má stopa vypadat především na poli závodním a zkouškařském.. 

Září

28.9.2016 jsem se účastnila Aportovacího semináře s Jiřím Ščučkou, seminář byl naprosto bez chybný a to doslova po všech stránkách, dostala jsem zase opět spoustu nových podnětů, motivace a to nejen co se samotného aportu týká.. pokud se někdo na Jiřího Ščučku chystá, tak jedině doporučuji! 

26.9.2016 byla Ebbinka ošetřena Dornovou metodou. Bylo to Ebbinky první ošetření, a tak jsem si myslela, že to bude pro Ebbinku náročnější ale nakonec se Ebbinka ukázala jako trpělivý pacient. Za ošetření moc děkuji Soňe Vlčkové. 

16.9.2016 kontrola zlomeniny Candynky u pana dokora dopadla dobře, na RTG je konečně vidět nový svalek a jak kost srůstává a tak doufám, že již při další kontrole, která nás čeká za měsíc budeme plánovat vyndání šroubů a destičky.. jinak Candynka s nožičkou hezky pracuje a dokonce se ji už nebojí plně zatížit celou svou vahou, což je pro nás velký pokrok! 

9.9. - 11.9.2016 jsme se účastnili ME v Dogfrisbee, které se konalo tentokrát v České republice v Roudnici nad Labem! S Ebbinkou jsem nijak nezazářily, ale i přesto jsme si to moc užily, protože se bylo na co dívat. Dorazilo nejen spousta Evropských týmů ale i několik týmu z Japonska. Dostali jsme plno inspirace a motivace.. Při té příležitostí jsme navštivily i naší chovatelku, u které jsme spáchali trénink noseworku a k tomu všemu nás stihla ještě Martinka vycvaknout :o)

Srpen

5.8.2016 Ebbinka složila svou první Noseworkovou zkoušku NZ! Rozhodčí Júlia Bukovinská. 

foto: Iveta Soukupová 

Více naleznete na našem strarém webu zde: https://bluesparkle.webnode.cz/novinky/